wtorek, grudzień 12, 2017

Żonkilowe Pola Nadziei – kwiecień 2016

24 kwietnia w naszym mieście przeprowadzona została akcja Pola Nadziei 2016.
We wrześniu przed szkołą posadziliśmy 200 cebulek żonkili, a w kwietniu wręczaliśmy kwiaty w zamian za datki, które wrzucali ofiarodawcy do puszek, na rzecz Hospicjum „Caritas”.
Pola Nadziei to międzynarodowa akcja wywodząca się ze Szkocji sprzed 59 lat, a do Polski przywędrowała 19 lat temu i zapoczątkowało ją Hospicjum świętego Łazarza w Krakowie.
W akcji wzięli udział uczniowie naszej szkoły:

Czytaj więcej...

Świąteczna Zbiórka Żywności 2015

W niedzielę 6 XII 2015 roku wieczorem zakończyła się 8 edycja Świątecznej Zbiórki Żywności, w której uczestniczyliśmy także my – wolontariusze uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.
W tym roku padł rekordowy wynik – 11 ton 576 kg 84 g. zebranej żywności :
Zaangażowanie wolontariuszy i hojność darczyńców na rzecz bliźnich w potrzebie sprawiły, że świąteczne praczki zostaną rozdane, jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, najbardziej potrzebującym.
W Świątecznej Zbiórce Żywności uczestniczyło 39 uczniów i 15 nauczycieli ZSZ nr 1 za ten dar serca serdecznie dziękuję.
Barbara Kamińska - autor tekstu i koordynator akcji

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza 2015

Wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, które odbyły się dn. 30 listopada 2015 roku w sali widowiskowo-kinowej OCK. W pięknej scenerii, w towarzystwie wielu znakomitych gości na czele z panem Grzegorzem Płochą, v-ce prezydentem miasta, wysłuchaliśmy pięknego koncertu w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej, usłyszeliśmy gorące słowa podziękowania za pracę na rzecz bliźnich w potrzebie, otrzymaliśmy też, w ramach podziękowania za współpracę, statuetkę „złote serce”. Organizatorem uroczystości był Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, z którym od wielu lat współpracujemy.

Tekst: Barbara Kamińska

Hospicjum to też Życie 2015

Wolontariusze z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 tradycyjnie już uczestniczyli w Ogólnopolskiej Akcji „Hospicjum to też Życie”.
Uczniowie klasy I F z wychowawczynią Panią Magdaleną Grzyb posadzili przed budynkiem naszej szkoły 200 cebulek żonkili.
Wiosną będziemy podziwiali pięknie kwitnące kwiaty – symbole nadziei i będziemy kwestować na rzecz pacjentów Ostrołęckiego Hospicjum „Caritas”.
Tekst: B. Kamińska

Zostań Wolontariuszem Świątecznej Zbiórki Żywności

  Zbiórka żywności, która, przed Świętami Bożego Narodzenia, trafi do bliźnich w potrzebie, odbędzie się w ostrołęckich sklepach w dniach 4, 5, 6 grudnia 2015r.

  My, wolontariusze z ZSZ Nr 1, będziemy uczestniczyć w tej akcji 4 i 5 grudnia (piątek i sobota) zbierając żywność, tak jak w minionym roku, w sklepie "Stokrotka" (obok OCK).

  Pomóż innym, podaruj im swoje dobre serce i 2 godziny 4 lub 5 grudnia.

  Zostań wolontariuszem Świątecznej Zbiórki Żywności.

Osoby zainteresowane udziałem w akcji proszone są o kontakt z pedagogiem szkolnym Panią Barbara Kamińską do 18. XII 2015r.

Partnerzy