niedziela, czerwiec 25, 2017

Żonkile pięknie zakwitły…

W tym roku tak bardzo pięknie i obficie zakwitły przed naszą szkołą żonkile, które 6 kwietnia ofiarowaliśmy ludziom wrzucającym do puszek datki na rzecz Hospicjum "Caritas" w Ostrołęce.
Tego bowiem dnia w naszym mieście odbyła się akcja "Żonkilowe Pola Nadziei"
Wolontaryjny dyżur pełniliśmy w Sanktuarium pw. Świętego Antoniego po Mszach Świętych o godzinach 13.00 i 16.00.
To radość i zaszczyt móc uczestniczyć w działaniu na rzecz bliźniego w potrzebie.
Jasny i pewny kierunek życia, relacji ludzkich, wyznaczają przecież ewangeliczne słowa; "Kochaj bliźniego swego jak siebie samego".

Wolontariusze-darczyńcy, ofiarowujący swoje serce i swój czas:
Jakub Polak kl.I A
Michał Pieńkos kl.I A
Hubert Krupka kl.I A
Hubert Załęski kl.I A
oraz P. Daniel Kulikowski, wychowawca klasy I A;
Karolina Szabłowska kl.II G
Damian Domurad kl.II G
Krzysztof Bralski kl.II G
Mateusz Cwalina kl.II G;
Pani Sylwia Jakóbowska z mężem Waldemarem i synem Wiktorem,
P. Krystyna Olszewska-pielęgniarka szkolna;
P. Sylwia Brzeska z córkami: Weroniką i Kają;
P. Barbara Kamińska - pedagog szkolny.
Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję w imieniu pani Jadwiga Dudek, Kierownik Ostrołęckiego Hospicjum "Caritas".
Tekst Barbara Kamińska