czwartek, styczeń 28, 2021

Informacja

W dniach 04.02.2011 r. – 19.02.2011 r. I grupa 12 naszych nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz języków obcych zawodowych gościła w przepięknej 200 tys. miejscowości Bournemouth w Anglii w ramach 2-letniego projektu Leonardo da Vinci – VETPRO, zatytułowanego „Jak dobrze uczyć przedsiębiorczości – kurs dla polskich nauczycieli przedmiotów zawodowych”.
Celem projektu jest zapoznanie uczestników z nowoczesnymi metodami nauczania problematyki związanej z zakładaniem i prowadzeniem własnej działalności gospodarczej na przykładzie gospodarki Wielkiej Brytanii, jednej z wiodących w Europie i na świecie.
Przed wyjazdem wszyscy uczestniczyli w przygotowaniu językowym, tj. kursie języka angielskiego oraz przygotowaniu kulturowo-pedagogicznym zapoznając się ze szczegółowym programem pobytu w Anglii oraz jej historią i kulturą.


W czasie podróży nauczyciele zatrzymali się w Zielonej Górze, gdzie zwiedzili Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego będące Polską Centralą Firm Symulacyjnych oraz przepiękną palmiarnię. Po drodze oglądali także Brukselę nocą, a po przyjeździe do Anglii między innymi Bournemouth, w którym zamieszkali, Winchester (dawną stolicę kraju), Sullisbury, gdzie znajduje się największa katedra w Anglii, Stonehenge (konstrukcje kamienne sprzed ok.4 tys. lat), Bath (oryginalne kamienne miasto ze specyficzną, kamienną architekturą) oraz czarujący Londyn.
Uczestnicy projektu najwięcej czasu spędzali jednak na zajęciach warsztatowych zapoznając się z metodyką nauczania przedmiotów zawodowych w Anglii, marketingiem, finansami, handlem internetowym, globalizacją, zagadnieniami prawnymi, możliwością zatrudnienia oraz zakładania i funkcjonowania przedsiębiorstw, a także doskonalili umiejętności językowe.
Nauczyciele mieszkali u rodzin angielskich obserwując ich codzienne życie i myślę, że z przyjemnością powrócili do naszej kochanej Ojczyzny…

koordynator projektu – C.Pilcicki