wtorek, październik 22, 2019

Żonkilowe Pola Nadziei 2019

Jak w ubiegłych latach również w tym roku nasza szkoła przystąpiła do charytatywnej akcji Żonkilowe Pola Nadziei. Korzystając z pięknej pogody 16 października uczniowie klasy 3P posadzili sto cebulek kwiatów.
Żonkile, symbol triumfu heroizmu nad egoizmem, zwycięstwa miłości nad śmiercią, to również symbol kampanii mającej na celu propagowanie bezinteresownej pomocy ludziom nieuleczalnie chorym.
Mamy nadzieję, że wiosną kwiaty pięknie rozkwitną i przyniosą nie tylko nam radość, ale również, ofiarowane przez wolontariuszy mieszkańcom naszego miasta,  wymierne wsparcie hospicjom.
Koordynator akcji: p. Hanna Gromelska,  p. Ewa Sokołowska-Hillmeier
Tekst: p. Hanna Gromelska,  p. Ewa Sokołowska-Hillmeier
Zdjęcia: Ewa Sokołowska-Hillmeier

Czytaj więcej...

Wir gratulieren Herrn Professor Heiko Schüler

W dniu 12 października 2019 r., w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży odbyła się Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2019/2020. Na tej pięknej uroczystości w poczet honorowych  profesorów WSA został przyjęty przyjaciel naszej szkoły - Heiko Schüler z Turyngii, „Niemiec o wielkim polskim sercu” - jak to zostało podkreślone w laudacji wygłoszonej przez Prorektora WSA w Łomży  doktora Ireneusza Żuchowskiego.

 

Czytaj więcej...

Konkurs wiedzy o patronie szkoły

Doktor Józef Psarski jest jednym z najbardziej zasłużonych ludzi dla Ostrołęki. Z wielu form działalności wyróżnić można jego zaangażowanie w rozwój oświaty.
Dzięki staraniom doktora w 1921 roku powstała nasza szkoła, funkcjonująca wówczas jako Szkoła Rzemieślnicza, której celem było kształcenie młodzieży z rodzin robotniczych i chłopskich.
Zapoznanie nowo przybyłych uczniów z sylwetką patrona szkoły jest jednym z priorytetowych zadań wychowawczych, tym bardziej że Józef Psarski był i zawsze będzie autorytetem dla innych.
W dniu 7 października 2019 roku przedstawiciele pierwszych klas wzięli udział w konkursie wymagającym znajomości biografii tego niezwykłego ostrołęczanina.
Komisja wyłoniła zwycięzców:
I miejsce Artur Kosakowski – klasa I Ep
II miejsce Adrian Kosakowski – klasa I Ep

Tekst: Aneta Majewska

„Eurospecjaliści z Ostrołęki” na praktyce zawodowej w Grecji

W dniach 23.09-04.10.2019r., grupa 41 uczniów z klas 3E, 3F i 3M, kształcąca się w zawodzie technik pojazdów samochodowych oraz technik mechatronik, uczestniczyła w dwutygodniowych praktykach zawodowych, w Grecji. Były one realizowane w ramach projektu „Eurospecjaliści z Ostrołęki” numer 2019-1-PL01-KA102-063487, finansowany z funduszy Unii Europejskiej programu Erasmus+ w ramach Akcji 1 Mobilność edukacyjna, sektora Kształcenie i szkolenie zawodowe, konkurs 2019. Pozostałe dwa tygodnie praktyk dopełnią w polskich zakładach pracy.

Czytaj więcej...

Kolejny projekt europejski za nami

Wraz z końcem roku szkolnego 2018/2019 zakończył się realizowany przez Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Józefa Psarskiego w Ostrołęce projekt pn. „ERASMUS + mobilność = wyższe kompetencje zawodowe, językowe i ogólne absolwentów ZSZ nr 1 w Ostrołęce” o numerze 2017-1-PL01-KA102-036591. Stanowił on cykl mobilności uczniów naszej szkoły przygotowywanych przy współpracy z instytucjami przyjmującymi – Golden Sun Mobility Center w Grecji oraz Intercultural Association Mobility Friends w Portugalii.
Przedmiotem projektu była organizacja staży, łączących w sobie praktyczną naukę zawodu oraz nabywanie i podwyższanie kompetencji ogólnych, społecznych i językowych, dla 40 uczniów z kierunku kształcenia technik pojazdów samochodowych (dwie grupy odbywające staże w Grecji) oraz 20 uczniów z kierunku kształcenia technik elektryk (jedna grupa odbywająca staż w Portugalii). Każdej z trzech grup towarzyszyli nauczyciele pełniący funkcję opiekunów. Co ważne, wyjazdy uczniów poprzedzone zostały przygotowaniem językowym, przygotowaniem kulturowym oraz ich udziałem w warsztatach integracji i współpracy.

Czytaj więcej...

Partnerzy