czwartek, listopad 26, 2020

Bezpieczne wakacje

Wypadek drogowy
Jeszcze nie wiedzą,
Co pól godziny temu
Stało się tam, na szosie…
W. Szymborska

W dniu 28 maja 2013 r. w naszej szkole, w ramach współpracy z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Ostrołęce, odbyło się spotkanie na temat „Bezpiecznych wakacji”, które poprowadził mł. insp. w stanie spoczynku mgr inż. Wojciech Pasieczny - Biegły Sądu Okręgowego w Warszawie ds. rekonstrukcji wypadków drogowych.
Uczniowie klas pierwszych zostali zapoznani z przyczynami i skutkami oraz społecznymi kosztami wypadków drogowych. Była to mądra i pouczająca lekcja dla każdego młodego człowieka. Nie ma szybkiej i bezpiecznej jazdy.

Zaprezentowane zdjęcia z wypadków drogowych i dane statystyczne uświadomiły wszystkim obecnym, jak wielką odpowiedzialność za własne i cudze życie ponosi każdy kierowca. Brawurowa jazda, niezapinanie pasów bezpieczeństwa, alkohol, narkotyki, korzystanie z telefonów komórkowych podczas prowadzenia pojazdów, to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Pan Wojciech Pasieczny zakończył spotkanie apelem do uczniów o przestrzeganie przepisów drogowych i bezpieczną jazdę.

Tekst – E.Brulińska