wtorek, styczeń 19, 2021

Dzień Języków Obcych

W dniu 28 maja 2013 r. w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. Dzień ten rozpoczął się od Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglo – i Niemieckojęzycznych, który miał miejsce już po raz piąty. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Ostrołęki pan Janusz Kotowski. Celem konkursu jest zachęcenie uczniów szkół technicznych do rozwijania i pogłębiania wiedzy na temat kultury, historii, tradycji i literatury krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Konkurs ten cieszy się coraz większym powodzeniem. Uczestnicy tegorocznego konkursu przybyli ze szkół technicznych z Ostrołęki oraz Kadzidła. Nagrody zostały ufundowane przez Prezydenta Miasta pana Janusza Kotowskiego oraz wydawnictwa językowe. Laureatami konkursów zostali:


Język angielski
Tomasz Kurpiewski (ZSZ nr 1 w Ostrołęce)
Daniel Dudziak (ZSZ nr 1 w Ostrołęce)
Sylwester Giers (ZSP w Kadzidle)

Język niemiecki
Robert Popielarczyk (ZSZ nr 2 w Ostrołęce)
Jakub Jóźwiak (ZSZ nr 1 w Ostrołęce)
Artur Szuba (ZSZ nr 1 w Ostrołęce)

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Tekst: Anna Stefens