środa, czerwiec 19, 2019

"Świety czas, to radosny czas, zobacz ile serca jest w nas..."

Ile prawdy jest w słowach świątecznej piosenki mogli się przekonać wszyscy, śledzący rozwój i finał  akcji Pomagamy Mikołajowi, która już po raz szósty zjednoczyła mieszkańców naszego regionu i udowodniła po raz kolejny, że mieszkają tu ludzie o ogromnych, dobrych sercach, wrażliwi i otwarci na potrzeby innych. Cel akcji to niesienie pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom z naszej okolicy, które piszą piękne i wzruszające listy do Mikołaja. Listy przyjmuje i publikuje redakcja ROZMAITOŚCI  OSTROŁĘCKICH.

Marzenia tych dzieci są często bardzo prozaiczne – pragną kredek, zabawek, kolorowych skarpetek,  słodyczy czy ciepłych butów. Realizacja tych pragnień niejednokrotnie przerasta możliwości finansowe ich rodzin – i tu wkraczają ludzie, których ujęły listy potrzebujących maluchów.
W tym roku do pomocy Mikołajowi włączyła się społeczność naszej szkoły. Uczniowie klasy I F wybrali do spełnienia marzenia, o których w swym liście pisał sześciolatek.
Chłopcy z puli pieniędzy, na którą się złożyli, zakupili dla malucha to, czego pragnął. Ogromnej wielkości podarunek, który pomieścił kolejkę elektryczną, kredki, klocki, kolorowe książeczki i słodycze trafił do redakcji ROZMAITOŚCI, zajmującej się przekazywaniem prezentów.
Drugi podarunek od społeczności naszej szkoły przygotowali członkowie Samorządu  Uczniowskiego. Tym razem była to paczka spełniająca pragnienia dziewczynki, której marzeniem były  słuchawki i Mp 3. Paczka, powiększona o słodycze, ucieszyła kolejne potrzebujące dziecko.
Wszyscy znamy radość, która nam towarzyszy, kiedy otrzymujemy prezenty, ale radość płynąca z obdarowywania kogoś jest jeszcze większa i wiedzą o tym tylko Ci, którzy potrafią dać coś z serca drugiemu człowiekowi, nie oczekując niczego w zamian.
W tegorocznej akcji ludzie dobrej woli odpowiedzieli na 601 listów dzieci wołających o pomoc. Niezwykle pozytywne jest to, że coraz młodsi ludzie, jak nasi uczniowie, potrafią włączyć się w niesienie pomocy drugiemu człowiekowi.
Dzieci, razem z zabawkami i słodyczami, dostały jeszcze jeden, niewymierny, ale niezwykle ważny podarunek –  wiarę w to, że życie może być, choć przez chwilę, piękniejsze.

Tekst: Małgorzata Łapińska

Partnerzy