wtorek, czerwiec 27, 2017

XXIII edycja Targów AUTOMATICON

14 marca 2017r. w warszawskim Centrum EXPO XXI miała miejsce XXIII edycja Targów AUTOMATICON, które swym zakresem obejmują tematykę od mechaniki i mechatroniki oraz wyposażenia warsztatowego, poprzez produkcję elektroniki, sterowanie, komunikację, pomiary, aż po systemy zarządzania produkcją i oprogramowanie. Tradycyjnie na takiej imprezie nie mogło zabraknąć uczniów z klas mechatronicznych ( IM, IIM ), którzy pod opieką panów Leszka Szymaniewskiego, Roberta Dobrzyńskiego i Andrzeja Kucharczyka, zagłębiali tajniki tej fascynującej dziedziny. Targi są licznie odwiedzana przez specjalistów i projektantów branży, poszukujących nowych rozwiązań technicznych jak również przez uczniów, dla których są bogatym źródłem informacji. Szczególne znaczenie ma tu bezpośredni kontakt z projektantami i producentami wystawianego sprzętu, co daje możliwość dokładnego zgłębienia rozwiązań technicznych oraz uzyskania na miejscu odpowiedzi na nurtujące pytania. Targi są też znakomitą okazją do uczestnictwa w seminariach prowadzonych przez ekspertów z całego świata, jak też spróbowania swoich sił w różnych konkursach organizowanych dla odwiedzających. W tym roku nowością były rozegrane po raz pierwszy mistrzostwa w lutowaniu. Bogata oferta tematyczna i prezentowane rozwiązania sprawiły, że każdy uczeń odwiedzający targi AUTOMATICON znalazł dla siebie coś interesującego i poszerzył swoją wiedzę. Wizyta w centrum handlowym Arkadia była dopełnieniem programu wyjazdu i pozwoliła posilić się przed drogą powrotną.
Tekst: Robert Dobrzyński

1 Film z Targów