środa, czerwiec 20, 2018

Wycieczka do firmy Coca-Cola Hellenic Bottling Company Polska

W dniu 20 marca 2017r. uczniowie klas II i III P kształcący się w zawodzie technik logistyk oraz opiekunowie: Iwona Markowska, Mariola Trzcińska, Jolanta Wagner, Cezary Pilcicki, Jan Podrażka, Adam Załęski i Jan Rzewnicki, a także gościnnie dr Ireneusz Żuchowski - prorektor Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży, uczestniczyli w wycieczce do firmy Coca-Cola Hellenic Bottling Company Polska w Radzyminie, która jest liderem na polskim rynku pod względem produkcji i sprzedaży napojów bezalkoholowych.

Tekst: Jan Rzewnicki

Zwiedzany zakład stanowi znaczące dla grupy Coca-Cola Hellenic centrum produkcyjne, ponieważ produkty z tej części Polski trafiają do kilku krajów europejskich. Oprócz napojów produkowane są tu również dla wszystkich polskich zakładów koncernu preformy, z których następnie wytwarzane są butelki PET napełniane popularnymi napojami. W zakładzie pracuje w cyklu ciągłym sześć linii produkcyjnych wraz z nowoczesnym centrum paletyzacji. Jest to w pełni zautomatyzowany system produkcji i magazynowania. Ponadto zakład wyposażony jest w nowatorską instalację tzw. quadgeneracji, która umożliwia wytwarzanie energii elektrycznej, ciepła, pary wodnej i chłodu niezbędnych w procesie produkcyjnym. Fabryka posiada własną nowoczesną oczyszczalnię ścieków oraz studnie głębinowe.
Uczestnicy wycieczki, dzięki uprzejmości i zaangażowaniu kierownictwa i pracowników Zakładu Coca-Cola Hellenic Bottling Company Polska w Radzyminie, podczas interesującego wykładu i prezentacji zakładu, mieli możliwość uświadomienia sobie, jak ważnym aspektem działalności przedsiębiorstwa jest logistyka produkcji, która wspiera w znaczący sposób proces produkcji w pozyskiwaniu wszelkich niezbędnych zasobów (takich jak np. materiały, informacje, zasoby ludzkie i pieniężne). Obejmuje wszystkie czynności, które są związane z zaopatrzeniem procesu produkcji w surowce, półfabrykaty materiały pomocnicze (części zamienne) opakowania i eksploatacyjne (np. paliwa) oraz zajmuje się przekazywaniem półwyrobów i wyrobów gotowych do magazynu zbytu. Uczniowie mogli zapoznać się także z faktyczną specyfiką pracy logistyka i znaczenia tego zawodu w prawidłowym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa produkcyjnego, pracą magazyniera oraz obsługującego maszyny produkcyjne.

Ty również możesz się wybrać na wirtualną wycieczkę po fabryce Coca-Cola Hellenic Bottling Company Polska w Radzyminie i poznać między innymi sekrety logistyki i jej znaczenia w produkcji Coca-Coli.  http://odwiedzfabrykecocacoli.pl


images/galerie/Coca_cola/640_001.jpgimages/galerie/Coca_cola/640_002.jpgimages/galerie/Coca_cola/640_003.jpgimages/galerie/Coca_cola/640_004.jpgimages/galerie/Coca_cola/640_005.jpgimages/galerie/Coca_cola/640_006.jpgimages/galerie/Coca_cola/640_007.jpgimages/galerie/Coca_cola/640_008.jpgimages/galerie/Coca_cola/640_009.jpgimages/galerie/Coca_cola/640_010.jpgimages/galerie/Coca_cola/640_011.jpgimages/galerie/Coca_cola/640_012.jpgimages/galerie/Coca_cola/640_013.jpgimages/galerie/Coca_cola/640_014.jpgimages/galerie/Coca_cola/640_015.jpgimages/galerie/Coca_cola/640_016.jpgimages/galerie/Coca_cola/640_017.jpgimages/galerie/Coca_cola/640_018.jpgimages/galerie/Coca_cola/640_019.jpg


Partnerzy