czwartek, kwiecień 26, 2018

Dzień Zawodowca

9 marca 2017r., gościliśmy uczniów gimnazjum w murach szkoły. Zorganizowaliśmy  Dzień Zawodowca, podczas którego poznali nowocześnie wyposażone specjalistyczne  pracownie  oraz  uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli praktycznych przedmiotów zawodowych.

 

 

 

 

Gimnazjaliści odwiedzili pracownię elektryczną, która niedawno została wyremontowana. Nauczyciele zaprezentowali działanie układów sterowania, które wykonali nasi uczniowie. Duże zainteresowanie wzbudziła prelekcja na temat instalacji fotowoltaicznej - najnowsze wyposażenie pracowni- wytwarzającej energię elektryczną promieniowania słonecznego.
Uczniowie klas 1- 4 kształcący się w naszej szkole w zawodzie technik logistyk z nauczycielami przygotowali w pracowni logistycznej praktyczną prezentację o ww. zawodzie. Omówiono i zaprezentowano przykłady obsługi zamówień, organizacji transportu z wykorzystaniem systemów informatycznych, przykłady wykorzystania wiedzy z zakresu planowania, finansów, marketingu, transportu. Przedstawiono codzienną pracę technika logistyka. W pracowni mechatronicznej  uczniowie zademonstrowali działanie i różne sposoby sterowania urządzeń mechatronicznych składającego się z trzech modułów reprezentujących najważniejsze operacje każdego zautomatyzowanego procesu produkcyjnego. Zaprezentowane modele, zbudowane z komponentów stosowanych w przemyśle, posłużyły wizualizacji procesu produkcyjnego. W pracowni elektronicznej gimnazjaliści zostali zapoznani ze specjalistycznym wyposażeniem wykorzystywanym na zajęciach z przedmiotów elektronicznych i elektrycznych. Mieli również okazję obejrzeć wykonane  na zajęciach lekcyjnych modele demonstracyjne i urządzenia elektroniczne. Młodzi goście usłyszeli również o potrzebie promowania i korzystania z energetyki odnawialnej i obserwowali działanie edukacyjnego zestawu fotowoltaicznego. Z kolei w pracowni samochodowej zaobserwowali praktyczne zajęcia związane z przeglądem technicznym samochodu Przyjrzeli się  wymianie opon, ustawianiu świateł, wymianie oleju, geometrii kół oraz sprawdzaniu układu zawieszenia. Gimnazjaliści odwiedzili też pracownię geodezyjną. Zostali zapoznani ze specyfiką  kształcenia w zawodzie technik geodeta oraz potrzebami  na rynku pracy tej grupy zawodowej. Ponadto młodzież klas geodezyjnych przygotowała wystawę ukazującą różne formy swojej  działalności : ćwiczenia terenowe, wycieczki edukacyjne , olimpiady i konkursy przedmiotowe.
Przedstawione zajęcia  oraz prezentacje kierunków kształcenia cieszyły się dużym zainteresowaniem przybyłych gimnazjalistów. Pokazy zaciekawiły  przyszłych uczniów szkół ponadgimnazjalnych, również duże wrażenie  wywarły   na nich nowocześnie wyposażone pracownie oraz warunki ,w jakich odbywają się zajęcia.

Dyrekcja serdecznie  dziękuje nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie  prezentacji szkoły na XV Targi Edukacyjne  i Dzień Zawodowca. Również serdecznie dziękuje młodzieży : Samorządowi Szkolnemu,  Kołu Fotograficznemu oraz „Elektronom”.
To dzięki Państwa postawie i pracy „Promocja szkoły” została przygotowana na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, estetycznym i organizacyjnym.

images/galerie/Dzien_zawodowca_2017/640_001.jpgimages/galerie/Dzien_zawodowca_2017/640_002.jpgimages/galerie/Dzien_zawodowca_2017/640_003.jpgimages/galerie/Dzien_zawodowca_2017/640_004.jpgimages/galerie/Dzien_zawodowca_2017/640_006.jpgimages/galerie/Dzien_zawodowca_2017/640_007.jpgimages/galerie/Dzien_zawodowca_2017/640_008.jpgimages/galerie/Dzien_zawodowca_2017/640_009.jpgimages/galerie/Dzien_zawodowca_2017/640_010.jpgimages/galerie/Dzien_zawodowca_2017/640_011.jpgimages/galerie/Dzien_zawodowca_2017/640_012.jpgimages/galerie/Dzien_zawodowca_2017/640_013.jpgimages/galerie/Dzien_zawodowca_2017/640_014.jpgimages/galerie/Dzien_zawodowca_2017/640_015.jpgimages/galerie/Dzien_zawodowca_2017/640_016.jpgimages/galerie/Dzien_zawodowca_2017/640_017.jpgimages/galerie/Dzien_zawodowca_2017/640_018.jpgimages/galerie/Dzien_zawodowca_2017/640_019.jpgimages/galerie/Dzien_zawodowca_2017/640_020.jpg

Partnerzy