środa, czerwiec 20, 2018

XXV Międzynarodowe Targi Elektrotechniki

W środę, 22 marca 2017 uczniowie klas: 1A, 1A1, 1C, 1N naszej szkoły uczestniczyli w jubileuszowych XXV Międzynarodowych Targach ELEKTROTECHNIKA 2017.
Pierwszym punktem programu wycieczki było jednak Muzeum Narodowe w Warszawie. Oprócz stałych galerii: Faras (sztuki nubijskiej z okresu chrześcijańskiego), Sztuki Średniowiecznej, Sztuki Dawnej, Sztuki XIX, XX i XXI wieku - była okazja obejrzenia czasowej ekspozycji najsłynniejszych prac graficznych wybitnych japońskich artystów przełomu XVIII i XIX wieku.
Spod Muzeum Narodowego wycieczka przemieściła się do Centrum EXPO XXI - tradycyjnego miejsca wystawy ŚWIATŁO i ELEKTROTECHNIKA.

Targi te miały formułę szkoleniowo-wystawową – szkolenia, seminaria, konferencje i warsztaty, ściśle połączone z prezentacją sprzętu i najnowszych technologii.Targi ELEKTROTECHNIKA 2017 skupiły producentów i dystrybutorów sprzętu niskiego i średniego napięcia, systemów alarmowych i rozwiązań umożliwiających realizację nowoczesnych instalacji elektrycznych i teletechnicznych w budynkach mieszkalnych, biurowych, użyteczności publicznej oraz obiektach przemysłowych. Na parterze rozległego budynku udostępniono 4 hale wystawiennicze - ponad 13 tys. metrów kw. Powierzchnię tą zajmowały stoiska ponad 500 wystawców! To niesamowite, że na polskim rynku oprócz rodzimych firm pragnie funkcjonować tak olbrzymia ilość producentów sprzętu elektrotechnicznego. Wśród nich przeważali Chińczycy. Była okazja do sprawdzenia umiejętności komunikacji w języku angielskim. Wystawiany asortyment to kable i przewody, inteligentne oświetlenie LED, systemy grzewcze, systemy przywoławcze i domofonowe. Największe wrażenie zrobił niesamowity pokaz eleganckich oraz nowoczesnych źródeł światła. 

Po kilku godzinach zwiedzania pełni wiedzy i wrażeń szczęśliwie wróciliśmy do Ostrołęki.
Opiekunowie: Leszek Szymaniewski, Anna Podeszwa i Piotr Kowalski.
Tekst: Anna Podeszwa

images/galerie/elektrotechnika/mini/640_DSC05995.JPGimages/galerie/elektrotechnika/mini/640_DSC05996.JPGimages/galerie/elektrotechnika/mini/640_DSC05997.JPGimages/galerie/elektrotechnika/mini/640_DSC05998.JPGimages/galerie/elektrotechnika/mini/640_DSC05999.JPGimages/galerie/elektrotechnika/mini/640_DSC06000.JPGimages/galerie/elektrotechnika/mini/640_DSC06001.JPGimages/galerie/elektrotechnika/mini/640_DSC06002.JPGimages/galerie/elektrotechnika/mini/640_DSC06003.JPG

Partnerzy