czwartek, kwiecień 26, 2018

VI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „ To lubię…”

Już po raz szósty zaprosiliśmy uczniów ostrołęckich szkół technicznych do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „To lubię..”. Do rywalizacji po „laur Melpomeny” stanęli uczniowie zespołów szkół zawodowych nr 1, 3 i 4. Celem ,który przyświeca organizacji konkursu jest nie tylko wyłonienie najlepszych recytatorów – uczniów o nienagannej dykcji, z umiejętnością słownej interpretacji utworów literackich. Spotkanie to to, przede wszystkim okazja do wyrażenia emocji, podzielenia się wrażliwością i zaprezentowania poetyckich fascynacji. Na rolę kultury żywego słowa zwróciła również uwagę Pani Dyrektor Elżbieta Brulińska, która witając przybyłych gości, podziękowała za możliwość, chociażby chwilowej, ucieczki od współczesnej, tak zracjonalizowanej rzeczywistości , w świat wyobraźni, marzeń i uczuć.


Różnorodność repertuaru oraz oryginalne, pełne artystycznego wyrazu, prezentacje uczestników sprawiły, iż jury miało nie lada problem z wyłonieniem laureatów. Po burzliwych obradach wyróżniono następujące osoby:

I miejsce-Paula Zawadzka – ZSZ nr 4 utwór Romana Brandstattera „Litania o zbawienie od głupoty”
II miejsce Maciej Trzciński-ZSZ nr 1 „Widzenie Ks. Piotra”- fragm III cz. „Dziadów” Adama Mickiewicza
III miejsce Cezary Orzołek – ZSZ nr 1- utwór Michała Marzkowskiego „Panie bracie”

Wyróżnienia:
Maja Stelmaszyńska – ZSZ nr 4 utwór Czesława Miłosza „Miłość”
Weronika Waszkiewicz- ZSZ nr 3 utwór Jana Brzechwy „Samochwała”.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za miłą atmosferę spotkania, gratulujemy recytatorom oraz ich opiekunom. I jak co roku zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.
Za pomoc przy organizacji konkursu dziękuję Paniom: Agnieszce Dudziec, Katarzynie Aptacy, Beacie Waś oraz Panu Dominikowi Mydłowskiemu, który „z ramienia” naszej szkoły wspierał pracę jury.
Tekst: Jolanta Białobrzeska

 

images/galerie/recytacja/mini/640_001.jpgimages/galerie/recytacja/mini/640_002.jpgimages/galerie/recytacja/mini/640_003.jpgimages/galerie/recytacja/mini/640_004.jpgimages/galerie/recytacja/mini/640_005.jpgimages/galerie/recytacja/mini/640_006.jpgimages/galerie/recytacja/mini/640_007.jpgimages/galerie/recytacja/mini/640_008.jpgimages/galerie/recytacja/mini/640_009.jpgimages/galerie/recytacja/mini/640_010.jpgimages/galerie/recytacja/mini/640_011.jpgimages/galerie/recytacja/mini/640_012.jpgimages/galerie/recytacja/mini/640_013.jpgimages/galerie/recytacja/mini/640_014.jpgimages/galerie/recytacja/mini/640_015.jpgimages/galerie/recytacja/mini/640_016.jpgimages/galerie/recytacja/mini/640_017.jpgimages/galerie/recytacja/mini/640_018.jpgimages/galerie/recytacja/mini/640_019.jpg

Partnerzy