sobota, kwiecień 21, 2018

Miejsce Pamięci św. Jana Pawła II

" Wróciły skrzypce do swego Stwórcy
Lecz nadal w sercach ludzkich grać będą
Bo kto raz dźwięki takie usłyszy
To słyszeć będzie je nawet w ciszy"

We wtorek , 16 maja 2017r.,  w naszej szkole miała miejsce wyjątkowa uroczystość –  Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski poświęcił Miejsce Pamięci św. Jana Pawła II, które zostało zainicjowane przez uczniów „metalówki” w 2005 roku – klasę VC. Pamiątkowa tablica i dąb „dla Papieża” były wyrazem hołdu złożonego Ojcu Świętemu, którego śmierć głęboko poruszyła pokolenie JP II.  Na odnowionym dziedzińcu szkolnym Miejsce Pamięci zostało wyeksponowane kamieniem – symbolem „ukochanych gór”, a wyryte na nim słowa „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali…” stanowią przesłanie dla społeczności  ZSZ Nr 1 .  
Na uroczystość przybyli: ks. kan. dr Zdzisław Grzegorczyk, wiceprezydent Grzegorz Płocha, przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski, osoby zaangażowane w realizację tego wyjątkowego projektu i w modernizację otoczenia szkoły, absolwenci kl. VC oraz społeczność ZSZ Nr 1.

   Dyrektor szkoły Tadeusz Olszewski przypomniał wydarzenia sprzed 12  lat, podkreślił spontaniczność działań  i wspólne przeżywanie – w skupieniu i na modlitwie – odejścia Papieża.  Z kolei  ks. bp  Janusz Stepnowski w słowach skierowanych do młodzieży nawiązał do postaci Ojca Świętego i  przywołał  wartości , które powinny być ważne dla każdego człowieka. Również wiceprezydent Grzegorz Płocha,  cytując  słowa  Papieża – Polaka, podkreślił pozytywny potencjał tkwiący w młodzieży i jej dużą odpowiedzialność za przyszłość kraju. Swoimi wspomnieniami podzielili się także absolwenci  przybyli na to spotkanie.
Uroczystość zakończył wzruszający program artystyczny pt. "Skrzypce" ukazujący w poetyckich strofach życie i dokonania świętego Jana Pawła II. Udział w nim wzięli uczniowie  z kl. 1P, 2 i, 2M i 3G. Gościnnie wystąpiły : Zosia Pons – skrzypce , uczennica ze Szkoły Podstawowej Nr 10 i Aleksandra Rupińska – gitara, uczennica z I LO im. gen. Józefa Bema.
Dyrekcja dziękuje wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie miejsca pamięci i uroczystości.

images/galerie/kamien/mini/640_001.jpgimages/galerie/kamien/mini/640_002.jpgimages/galerie/kamien/mini/640_003.jpgimages/galerie/kamien/mini/640_004.jpgimages/galerie/kamien/mini/640_005.jpgimages/galerie/kamien/mini/640_006.jpgimages/galerie/kamien/mini/640_007.jpgimages/galerie/kamien/mini/640_008.jpgimages/galerie/kamien/mini/640_009.jpgimages/galerie/kamien/mini/640_010.jpgimages/galerie/kamien/mini/640_011.jpgimages/galerie/kamien/mini/640_012.jpgimages/galerie/kamien/mini/640_013.jpgimages/galerie/kamien/mini/640_014.jpgimages/galerie/kamien/mini/640_015.jpgimages/galerie/kamien/mini/640_016.jpgimages/galerie/kamien/mini/640_017.jpgimages/galerie/kamien/mini/640_018.jpgimages/galerie/kamien/mini/640_019.jpgimages/galerie/kamien/mini/640_020.jpg

Partnerzy