wtorek, październik 17, 2017

„Geodezja wokół nas” Szkolny Konkurs Fotograficzny

W dniu 16 maja 2017 roku rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Fotograficzny „Geodezja wokół nas” obejmujący następujące zagadnienia:
• obiekty inżynierskie w obiektywie,
• praca geodety,
• opracowania geodezyjne
zorganizowany przez nauczycieli przedmiotów zawodowych geodezyjnych.

Celem konkursu było:

• rozwijanie zainteresowań artystycznych młodzieży oraz pasji inżynierskich poprzez podkreślenie walorów architektonicznych obiektów inżynierskich
• pokazanie pracy geodety w różnych warunkach; w terenie, w biurze, na placu budowy, przy pomiarze odkształceń i przemieszczeń, budowie metra, budowie tuneli, szybów górniczych itp.
• pokazanie sprzętu, narzędzi, instrumentów lub przedmiotów charakterystycznych dla pracy i zawodu geodety
• ukazanie tematyki związanej z zawodem geodety poza szkołą, poza lekcją
Spośród 8 zgłoszonych zdjęć wykonanych przez młodzież kierunku technik geodeta jury w składzie: p. Beata Waś, p. Renata Glinka, p. Agnieszka Dudziec oceniało pomysłowość, oryginalność i kreatywność nadesłanych fotografii i wyłoniło zwycięzców:
I miejsce – Łukasz Darmofał, kl. III G
II miejsce – Norbert Jankowski, kl. IV G
II miejsce – Przemysław Olszewski, kl. III G

Pan dyrektor Tadeusz Olszewski wręczając dyplomy i nagrody wyraził zadowolenie z zaangażowania i z efektu pracy uczniów biorących udział w konkursie, życzył im dalszego zgłębiania tajników fotografii i ciekawych fotograficznych wyzwań.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.
Tekst: Bożena Ziemska
Foto: Szkolne Koło Fotograficzne: Wojciech Zapadka

images/galerie/KonkursGeodezja17/mini/640_IMG_0544.jpgimages/galerie/KonkursGeodezja17/mini/640_IMG_0565.jpg