sobota, kwiecień 21, 2018

„Jak nie czytam, jak czytam” - Ogólnopolska akcja masowego czytania

Według badań 63% Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki.Badania obejmują jednak osoby powyżej 15 roku życia. Z myślą o wszystkich , którzy na przekór wszelkim statystykom  chętnie sięgają po  książki, a także tych którzy czytają rzadko 1 czerwca o godz. 10.00 uczniowie z całej Polski ustanawiają rekord  w masowym czytaniu w jednym momencie . Organizatorem głównym  ogólnopolskiej akcji  „ Jak nie czytam, jak czytam”   jest redakcja miesięcznika „ Biblioteka w szkole”. Celem akcji jest:
- promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży,
- inicjowanie mody na czytanie , pokazanie nieczytającym uczniom, że książki są popularne wśród ich rówieśników, 

Tekst: Katarzyna Aptacy                                                                                                    
Zdjęcia: Artur Jakacki,  Adrian Pędzich ucz. kl. II M

Jak podkreślają eksperci, jedyna nadzieja na wzrost wskaźników czytelnictwa leży w dorastającym pokoleniu, a przewodnią rolę w jego aktywizacji pełnić powinny biblioteki szkolne, które „wychowują czytelnika” i przekazują go potem bibliotekom innego typu. My też  po raz drugi włączyliśmy się do  tej akcji czytania. Każdy chętny przyniósł ze sobą swoją ulubioną książkę. Na dziedzińcu szkoły odbyło się wspólne czytanie. W akcji udział wzięli uczniowie klasy II M, wychowankowie internatu, p. dyrektor Tadeusz Olszewski , p. Bożena Gut,  p. Katarzyna Aptacy.

images/galerie/Jak_nie_czytam/640_001.jpgimages/galerie/Jak_nie_czytam/640_002.jpgimages/galerie/Jak_nie_czytam/640_003.jpgimages/galerie/Jak_nie_czytam/640_004.jpgimages/galerie/Jak_nie_czytam/640_005.jpgimages/galerie/Jak_nie_czytam/640_006.jpgimages/galerie/Jak_nie_czytam/640_007.jpgimages/galerie/Jak_nie_czytam/640_008.jpgimages/galerie/Jak_nie_czytam/640_009.jpgimages/galerie/Jak_nie_czytam/640_010.jpgimages/galerie/Jak_nie_czytam/640_011.jpgimages/galerie/Jak_nie_czytam/640_012.jpgimages/galerie/Jak_nie_czytam/640_013.jpg


Partnerzy