wtorek, październik 17, 2017

Spotkanie z poetą Grzegorzem Strumykiem

22 września 2017 roku uczniowie klasy I E, IVA i IVG uczestniczyli w VIII edycji ostrołęckiego Festiwalu  Literackiego im. Edwarda Kupiszewskiego. Gościem lekcji literackiej w naszej szkole był Grzegorz Strumyk – poeta, powieściopisarz, autor opowiadań, malarz i fotograf z Łodzi. Wyróżniony w konkursie Fundacji Kultury „Promocja Literatury Polskiej”. Dwukrotnie nominowany do Paszportu  Polityki. Był także stypendystą  Ministerstwa Kultury. Jego powieść „Łzy” została adaptowana i wyreżyserowana przez Filipa Zylberta dla Teatru Telewizji. Podczas spotkania Grzegorz Strumyk analizował swoje decyzje życiowe, mówił o inspiracjach, które ukształtowały go jako człowieka i artystę. Ważnym motywem do działania było dla niego ciągłe poszukiwanie, słowo „nie wiem” kierowało jego rozwojem twórczym. Na koniec uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali fragmentu  z najnowszego zbioru opowiadań  pt. „Kra” w interpretacji samego autora.

Tekst: Beata Waś
Foto: Łukasz Darmofał