piątek, marzec 22, 2019

Poznań Game Arena 2017

07 października 2017 r., o godzinie 3:00  pasjonaci gier komputerowych z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Ostrołęce wyruszyli na dwudniową wycieczkę do Poznania. Mimo weekendu w wycieczce wzięło udział niemalże sześćdziesięciu uczniów reprezentujących kilka klas technicznych pod opieką nauczycieli: Leszka Szymaniewskiego, Zbigniewa Zęgoty oraz Adama Dąbkowskiego.
O godzinie 9.00 uczestnicy wycieczki stanęli przed wrotami interaktywnego raju. Targi Rozrywki i Multimediów – Poznań Game Arena – to prawdziwa gratka dla miłośników cyberrozrywki. To targi, które chłonie się całym sobą, ogląda, dotyka i próbuje, wszystkiego co w zasięgu ręki i dostępne na stoisku. Najnowsze sprzęty komputerowe i designerskie akcesoria, premierowe gry i spotkania ze znanymi ludźmi. Wystawcy PGA po raz kolejny stanęli na wysokości zadania:
• 46 005 m kwadratowych powierzchni
• promocyjne oferty i bogata ekspozycja ponad 220 liderów rynku gier, technologii, sprzętu i akcesoriów dla graczy,
• ponad 1500 stanowisk do gry Free2Play
• 137 produkcji od polskich studiów gier
• 120 firm w strefie Indie Games Arena
• ponad 250 cosplayerów
• 30 cosplayerów z całego świata w Wielkim Finale PGA&MODECOM Cosplay Show
• nagrody w konkursach i turniejach o łącznej wartości ponad 132 000 zł
• dziesiątki premier gier i sprzętu
• 1100 akredytacji medialnych
• 72817 UCZESTNIKÓW TARGÓW

Jeden wspólny mianownik całego wydarzenia – wielkie emocje!
W czasie trwania PGA, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywały się także: Salon Modelarstwa i Gier Towarzyskich „Hobby”, Targi Zabawek i Artykułów Dziecięcych „Happy Baby”, oraz salon zoologiczny „Aqua & ZOO”, więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
O godzinie 18:00 po wcześniejszym zakwaterowaniu w bursie szkolnej i ciepłym obiedzie, przyszedł czas na Termy Maltańskie. W tym całorocznym obiekcie w otoczeniu tropikalnej naturalnej zieleni, można było nie tylko stawić czoła napierającym falom, doświadczyć emocji szybkiego i zakręconego zjazdu, ale i poddać się relaksacyjnemu działaniu ciepła i energii wodnego żywiołu. W basenach solankowych „Term Maltańskich” wykorzystana jest pochodząca z pobliskiego odwiertu woda termalna: pobierana z głębokości ponad 1300 metrów solanka o temperaturze prawie 40°C i niskiej mineralizacji, która doskonale nadaje się do celów rekreacyjnych i leczniczych. Dwie godziny przeleciały w szalonym tempie. Resztkami sił uczniowie udali się na nocleg, który po tak napiętym programie przebiegł w sposób nad wyraz spokojny.
Niedziela, to kolejny dzień naszego pobytu w Poznaniu. O godzinie 9:00 po śniadaniu i sprawnym wymeldowaniu wycieczka ponownie stanęła u wrót raju. Miłą niespodzianką była dużo mniejsza frekwencja niżeli dnia poprzedniego, dlatego też na spokojnie można było zobaczyć wszystkich wystawców i poddać się bez reszty rozrywce, konkursom, zabawom, czy zakupom.
16:00 wyjazd z Poznania. Po zaledwie jednym postoju na obiadokolację kierowca o godzinie 22:30 zawitał z wycieczką na pokładzie w Ostrołęce, gdzie uczniowie pod opieką rodziców udali się do miejsc zamieszkania.
Tekst: Zbigniew Zęgota

Partnerzy