piątek, styczeń 18, 2019

Ćwiczenia z musztry "Czwartaków" na Fortach

W dniu 19 października bieżącego roku uczniowie należący do Szkolnego Koła Historyczno-Rekonstrukcyjnego "Czwartacy", odwiedzili Mauzoleum Bitwy pod Ostrołęką na byłych carskich Fortach. Szeregi naszych "czwartaków" zasilali uczniowie z klas: I E, II A, II E, II i, II P, II F, III i, III F oraz IV P. Uczniowie pod opieką p. Dominika Mydłowskiego i oraz klasa I D pod kuratelą wychowawcy p. Roberta Stępnia, dotarli pieszo spod szkoły na miejsce swoich polowych ćwiczeń. Podczas, gdy klasa I D zwiedzała  Mauzoleum, "Czwartacy" przypomnieli sobie zasady musztry dawnego wojska Królestwa Kongresowego pod kierunkiem przewodnika, zawodowego rekonstruktora, nota bene naszego danego ucznia Sebastiana Kamińskiego. Uczniowie ćwiczyli tez obsługę karabinu skałkowego oraz obejrzeli film edukacyjny o przebiegu krwawej bitwy 26 maja 1831 r.

 

images/galerie/musztra17/mini/640_1.jpgimages/galerie/musztra17/mini/640_2.jpgimages/galerie/musztra17/mini/640_3.jpgimages/galerie/musztra17/mini/640_4.jpgimages/galerie/musztra17/mini/640_5.jpgimages/galerie/musztra17/mini/640_6.jpg

Partnerzy