piątek, marzec 22, 2019

Konkurs Pięknego Czytania „Wesela”

W dniu 26 października 2017 roku obchodziliśmy Święto Biblioteki Szkolnej.
W gablocie na korytarzu szkolnym została zamieszczona gazetka informacyjna pt. „Październik – Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych”, a nauczycieli i uczniów zaproszono do udziału w różnorodnych działaniach.
    Tego dnia w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Pięknego Czytania „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, który zainaugurował p. Dominik Mydłowski, nauczyciel historii, aktorską interpretacją wybranego fragmentu dramatu. Następnie 13 uczniów przystąpiło do rywalizacji o tytuł Mistrza Pięknego Czytania.

Tekst : Beata Waś
Foto :  Łukasz Darmofał – Szkolne Koło Fotograficzne

Jury w składzie:
- p.wicedyrektor  Elżbieta Brulińska
- p. Hanna Gromelska
- p. Julia Suchecka – Szałkowska
- p.Grażyna Zięba
- p. Dominik Mydłowski

oceniało umiejętność interpretacji tekstu, dbałość o dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny prezentacji. Tekst nie należał do łatwych i wymagał od czytających biegłej sprawności językowej. Wszyscy jednak poradzili sobie bardzo dobrze, niektórzy wykazując wręcz aktorskie talenty i ukryte predyspozycje do gry scenicznej. Komisja miała trudne zadanie, ale po długich obradach wyłoniła następujące osoby do nagród:

1.    Cezary Orzołek - kl.II P - Mistrz Pięknego Czytania
2.    Natalia Rama - kl. III i - Wicemistrz Pięknego Czytania
3.    Patryk Pierzchanowski -  kl. II i - Wicemistrz Pięknego Czytania
4.    Arkadiusz Auguściak -  kl. I P - wyróżnienie
5.    Bartosz Jemielita -  kl. I A -  wyróżnienie
6.    Bartosz Krzyżewski - kl. I A – wyróżnienie

Zwycięzcy odebrali z rąk p.wicedyrektor Elżbiety Brulińskiej nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
      Uczniowie mogli poszerzyć swoje wiadomości o życiu i twórczości artystycznej Stanisława Wyspiańskiego dzięki wystawie zatytułowanej „ Jak meteor …” wyeksponowanej na korytarzu szkolnym.
     Na tablicy w bibliotece wyrosło „Drzewo czytelnika” pozbawione liści. Młodzież chętnie je ozdabiała dopisując na liściach  brakujące fragmenty zdań :
„Biblioteka to…”, „Czytam, bo…” , „ Książka to…”. Pod koniec dnia drzewo było pełne liści wypełnionych ciekawą lekturą .
    Uczniowie odwiedzający bibliotekę rozwiązywali krzyżówki, których hasła  sprawdzały ich wiedzę na temat biblioteki i książki. Za poprawne wpisy i aktywność czytelniczą nagradzani byli słodkim upominkiem.
     Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia zaangażowali się w zaproponowane przez nas działania.

images/galerie/Czytanie_wesela/640_001.jpgimages/galerie/Czytanie_wesela/640_002.jpgimages/galerie/Czytanie_wesela/640_003.jpgimages/galerie/Czytanie_wesela/640_004.jpgimages/galerie/Czytanie_wesela/640_005.jpgimages/galerie/Czytanie_wesela/640_006.jpgimages/galerie/Czytanie_wesela/640_007.jpgimages/galerie/Czytanie_wesela/640_008.jpgimages/galerie/Czytanie_wesela/640_009.jpgimages/galerie/Czytanie_wesela/640_010.jpgimages/galerie/Czytanie_wesela/640_011.jpgimages/galerie/Czytanie_wesela/640_012.jpgimages/galerie/Czytanie_wesela/640_013.jpgimages/galerie/Czytanie_wesela/640_014.jpgimages/galerie/Czytanie_wesela/640_015.jpgimages/galerie/Czytanie_wesela/640_016.jpgimages/galerie/Czytanie_wesela/640_017.jpgimages/galerie/Czytanie_wesela/640_018.jpgimages/galerie/Czytanie_wesela/640_019.jpgimages/galerie/Czytanie_wesela/640_020.jpgimages/galerie/Czytanie_wesela/640_021.jpgimages/galerie/Czytanie_wesela/640_022.jpgimages/galerie/Czytanie_wesela/640_023.jpgimages/galerie/Czytanie_wesela/640_024.jpgimages/galerie/Czytanie_wesela/640_025.jpgPartnerzy