piątek, styczeń 18, 2019

Drużynowe Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w podnoszeniu cięzarów

Wymarzone zakończenie sezonu startowego dla zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego ATLETA Ostrołęka. 10 grudnia 2017 roku na pomostach WLKS Nowe Iganie w Siedlcach trzech naszych siłaczy wywalczyło piąte miejsce drużynowo wśród 18 klubów województwa mazowieckiego. Zmagania w podnoszeniu ciężarów odbywały się w trzyosobowych drużynach. Tę drużynę stanowili wyłączenie uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Ostrołęce.
Podczas tych zawodów uczeń klasy 3i Technik Informatyk zarazem lider UKS ATLETA Dominik Kulesza został złotym medalistą kategorii wagowej do 85 kg. Ustanowił nowy rekord życiowy w rwaniu 105 kg i w dwuboju (105 rwanie+125 podrzut) =230 kg. Dominik kolejny raz w tym roku potwierdził, iż jest nie z przypadku posiadaczem drugiej klasy sportowej.
Razem z Dominikiem równie bardzo udany start mieli:
Uczeń klasy 2M Technikum Mechatroniczne Jacek Nakielski startujący w kategorii do 77 kg w pierwszym boju dźwignął 60 kg, a w podrzucie 82 kg. W dwuboju zgromadził 142 kg, co jest wynikiem nieznacznie mniejszym od wyniku uzyskanego przed dwoma tygodniami na Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego.
Daniel Siemiński również uczeń Technikum Mechatroniczne klasa 3M wrócił z trzema rekordami życiowymi. Wszystkie trzy próby rwania zaliczone i w ostatniej rekord życiowy 71 kilogramów. Drugim rekordem jest 83 kg w podrzucie co razem dało 154 kg dwubój jako kolejny rekord życiowy.
Jacek i Daniel są coraz bliżej uzyskania minimum do Mistrzostw Polski Juniorów w 2018 roku, Dominik z takim wynikiem kwalifikacje ma już pewne.

Gratuluję
Trener UKS ATLETA Ostrołęka
WŁADYSŁAW NIEDŹWIECKI

  
 

 

 

Partnerzy