czwartek, maj 23, 2019

Konkurs ortograficzny „Mistrz Ortografii”

W dniu 15.12.2017 roku w szkole odbył się konkurs ortograficzny „MISTRZ ORTOGRAFII”, za którego realizację odpowiedzialne były pani Iwona Markowska i pani Aneta Majewska. Uczestników wsparła dobrym słowem wicedyrektor szkoły pani Elżbieta Brulińska, podkreślając, jak ważna jest dbałość o poprawność językową. W tym roku uczniowie zmierzyli się z tekstem „Instrukcja obsługi szlifierkowyrzynarki”. Dyktando nie było trudne, gdyż zawierało terminy zawodowe, typowe dla kierunków kształcenia w naszej szkole.
W konkursie udział wzięło siedemnaście osób. Komisja wytypowała zwycięzców:
I miejsce – Patrycja Kupis – klasa I P,
II miejsce – Daniel Siemiński – III M,
III miejsce – Dominik Samsel – IP.
Tekst: A. Majewska, I. Markowska

 

images/galerie/ortografia17/mini/640_001.jpgimages/galerie/ortografia17/mini/640_002.jpgimages/galerie/ortografia17/mini/640_003.jpgimages/galerie/ortografia17/mini/640_004.jpg

Partnerzy