piątek, marzec 22, 2019

Spotkanie w Service Büro Erfurt oraz z Burmistrzem Erfurtu

   W dniach od 12 do 14 grudnia 2017 r.  na zaproszenie Service Büro Erfurt oraz Burmistrza Erfurtu przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w rozmowach międzynarodowych. W skład delegacji weszli panowie  Ireneusz Żuchowski i  Andrzej Borusiewicz prorektorzy Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży, pan Marek Mielnicki Prezes Agencji Rozwoju Regionalnego w Ostrołęce oraz panowie Tadeusz Olszewski i Cezary Pilcicki dyrektorzy Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Ostrołęce. Ze strony niemieckiej Service Büro Erfurt reprezentowały panie Rosemarie Kögler dyrektor zarządzający, Beate Weingart i Beata Litak – Pietroń oraz pani Dana Hartenstein – Drobny reprezentująca Europabüro Ostthüringen. Rozmowy dotyczyły dalszej współpracy pomiędzy instytucjami. Szczególny nacisk położono na kontynuację programu Erasmus+ oraz poszerzenie współpracy pomiędzy instytucjami i szkołami w Ostrołęce, Łomży oraz w Landzie Turyngia. Wysoko także oceniono zakres dotychczasowych działań , nakreślono wstępne plany czasowe oraz zapoczątkowano rozmowy w kierunku wymiany doświadczeń w zakresie kształcenia zawodowego w Polsce i w Niemczech. Szczególnie cenna jest dla nas deklaracja chęci przysyłania młodzieży niemieckiej na okresowe praktyki zawodowe, zarówno w zawodach technicznych,  jak i medycznych oraz rolniczych.

      Także cenna okazała się wizyta obydwu stron u pani Tamary Thierbach wiceburmistrza Erfurtu odpowiedzialnej m. in. za szkolnictwo i młodzież kształcącą się na terenie miasta. Oprócz tradycyjnych wymian uprzejmości związanych z czasem Adwentu i zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, pani burmistrz nie kryła radości ze spotkania z przedstawicielami instytucji współpracujących z Erfurtem, o której to współpracy  dużo dobrego słyszała. Z radością przyjęto deklarację władz Erfurtu o wspomaganiu jednostek w zakresie współpracy z naszymi instytucjami.
   Następnego dnia odbyły się rozmowy z Heiko Schülerem szefem Bildungsverbund Thüringer Unternehmen e.V. w Erfurcie. W trakcie spotkania z panem prezesem i jego zespołem omówiono plany na dalszą współpracę oraz możliwości realizacji wspólnych projektów w „nowej perspektywie finansowej”.   
Fotorelacja z wizyty poniżej.


 

images/galerie/Niemcy_2017/640_001.jpgimages/galerie/Niemcy_2017/640_002.jpgimages/galerie/Niemcy_2017/640_003.jpgimages/galerie/Niemcy_2017/640_004.jpgimages/galerie/Niemcy_2017/640_005.jpgimages/galerie/Niemcy_2017/640_006.jpgimages/galerie/Niemcy_2017/640_007.jpgimages/galerie/Niemcy_2017/640_008.jpg

Partnerzy