niedziela, luty 24, 2019

III Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Opakowań

W dniu 1 marca 2018r. uczniowie i słuchacze z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Józefa Psarskiego w Ostrołęce, kształcący się w zawodach technik logistyk i technik transportu drogowego wraz z opiekunami: Panią Jolantą Wagner, Panią Julią Suchecką- Szałkowską oraz Panem Piotrem Kowalskim uczestniczyli w III Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Opakowań w Nadarzynie. WARSAW PACK to specjalistyczne wydarzenie branżowe odbywające się w Ptak Warsaw Expo, największym Centrum Targowo – Kongresowym w Europie Środkowej. Jego celem jest skupienie wszystkich gałęzi branży opakowaniowej i stworzenie dogodnych warunków do profesjonalnych kontaktów biznesowych. Na powierzchni 200 m2 rozlokowane są stanowiska ponad 200 firm, prezentujących nowoczesne rozwiązania.

Aby zwiedzanie było atrakcyjne dla gości organizatorzy wprowadzili podział na 5 stref tematycznych:

- Techniki Pakowania - rozwiązania z zakresu techniki pakowania skierowane do zakładów produkcyjnych i centrów logistycznych (maszyny pakujące, linie do pakowania, systemy pakujące oraz sortujące),

- Opakowania - nowości z zakresu opakowań dla branży spożywczej, kosmetycznej, farmaceutycznej, przemysłowej, chemicznej oraz wielu innych,

- Automatyka i Robotyka -  propozycje systemów oraz maszyn usprawniających procesy produkcyjne w zakresie pakowania,

- Etykiety i Etykietowanie - oferta producentów i dystrybutorów etykiet, prezentacja etykieciarek oraz drukarek, a także aktualnych trendów projektowania  i  etykiet "inteligentnych",

- Logistyka - czyli maszyny i systemy skierowane do magazynów logistycznych i produkcyjnych.

III edycja targów Warsaw Pack to również bogaty program wydarzeń towarzyszących, wychodzący naprzeciw potrzebom zwiedzających. Uczniowie przeprowadzili poszerzające ich wiedzę rozmowy z wystawcami, dotyczące tematyki opakowań w obiegu zamkniętym, poziomów recyklingu poszczególnych materiałów, jak również składowania czy ekoprojektowania opakowań. Obejrzeli pokazy i prezentacje, mogli też wziąć udział w konkursach oraz wykładach tematycznych.

Tekst: J. Wagner, J.Suchecka-Szałkowska

images/galerie/Targi_opakowan/640_001.jpgimages/galerie/Targi_opakowan/640_002.jpgimages/galerie/Targi_opakowan/640_003.jpgimages/galerie/Targi_opakowan/640_004.jpg

Partnerzy