sobota, kwiecień 21, 2018

Nawigator wspomagający uczniów w wyborze szkoły - zawodu

Planujesz swoją zawodową przyszłość i niebawem ukończysz gimnazjum, wobec tego ten Nawigator jest odpowiedni dla Ciebie! Decyzja dotycząca wykształcenia i zawodu jest jedną z najważniejszych w życiu. Kształcenie zawodowe jest zróżnicowane, interesujące, przekazuje praktyczną i teoretyczną wiedzę oraz odpowiednie umiejętności. Jest ono warunkiem do zdobycia kariery, wynagrodzenia, społecznego statusu i zawodowej satysfakcji. NAWIGATOR, opracowany przez zespół doradców zawodowych afiliowanych przy UM Ostrołęka pomoże Tobie zaprojektować własny, osobisty Karieroplan.

- poznasz mocne i słabe strony swojej osobowości,
- sposoby poszukiwania zatrudnienia z perspektywy pracodawcy i pracownika,
- sposoby przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej i tworzenia dokumentów aplikacyjnych,
- ofertę edukacyjną w Mieście Ostrołęka, zgodny z nią opis zawodów,
- oczekiwania pracodawców,
- zostaniesz wyposażony/a w kompetencje niezbędne w procesie skutecznego planowania własnej kariery zawodowej!

Pliki do pobrania:

Nawigator - informacje szczegółowe

Narzędzie Nr 1 - Pomocniczy kwestionariusz do oceny przez ucznia poziomu szybkości przyswajania i utrwalania wiedzy

Narzędzie Nr 2 - Co umiem?

Narzędzie Nr 3 - Jaki mam charakter?

Narzędzie Nr 4 - Ćwiczenie: ,,Jaki jest Twój temperament?”

Narzędzie Nr 5 - Kwestionariusz uzdolnień szczegółowych według H.Gardnera

Narzędzie Nr 6 - Co mnie interesuje?

Narzędzie Nr 7 - Co jest dla mnie ważne?

Narzędzie Nr 8 - Kwestionariusz ankiety do oceny własnej postawy wobec pracy w szkole i w domu

Narzędzie Nr 9 - Jaką mam motywację?

Narzędzie Nr 10 - Jaki jest mój stan zdrowia?