środa, czerwiec 19, 2019

Metalówka z kolejnym grantem

W dniu 10.12.2018 r., w warszawskim teatrze „Capitol”, odbyła się Gala Wręczenia dyplomów laureatom konkursu grantowego „Tu Mieszkam, Tu Zmieniam”, organizowanego przez Fundację Santander. Wśród laureatów konkursu znalazła się nasza szkoła z maksymalnym możliwym dofinansowaniem w wysokości 10 000 złotych. Czym przekonaliśmy Komisję Konkursową? Przedstawiliśmy do oceny projekt pn. "Psarski Art", czyli Adaptacja Przestrzeni Placu przed Szkołą na Potrzeby Galerii Sztuki.
Celem projektu jest adaptacja przestrzeni przed Zespołem Szkół Zawodowych Nr 1 w Ostrołęce na potrzeby wystawiennicze twórczości seniorów ostrołęckich oraz słuchaczy Uniwersytetu III Wieku w Ostrołęce. Naszym celem jest również integracja środowisk seniorskich z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Ponadto mamy nadzieję, że przez nasze działania seniorzy "wyjdą" z domów i wykażą swoją aktywność.
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Ostrołęce wychodząc naprzeciw potrzebom środowisk seniorskich z Ostrołęki, pragnie zaadaptować "Plac Główny" od strony ul. Inwalidów Wojennych, przed wejściem głównym, na cele wystawiennicze. Zakładamy, że nasi rodzice, dziadkowie czy pradziadkowie będą mogli pokazać w tym miejscu swoją twórczość artystyczną, jak również pochwalić się swoimi pasjami.

"Psarski Art" w naszym zamyśle ma stać się miejscem spotkań międzypokoleniowych (młodzież szkolna i seniorzy), w którym będzie można porozmawiać z przyjaciółmi, pochwalić się swoją pasją, twórczością czy obejrzeć wystawę rzeźby, grafiki, prac fotograficznych. Ponadto do dyspozycji seniorów oddamy bardzo bogatą infrastrukturę sportową, którą mogą wykorzystać do celów rekreacyjnych.

images/galerie/Grant_2018_psarski/640_001.jpgimages/galerie/Grant_2018_psarski/640_002.jpg

Partnerzy