piątek, listopad 27, 2020

RKO – Ratuj Każdą Osobę!

W dniu 20.11.2019 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce odbył się po raz pierwszy konkurs pod hasłem „RKO – Ratuj Każdą Osobę!”, poświęcony wiedzy o pierwszej pomocy przedmedycznej. Wzięli w niej udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Ostrołęki oraz Ostrowi Mazowieckiej. Konkurs składał się z części teoretycznej, która polegała na udzieleniu odpowiedzi na 40 pytań oraz części praktycznej. Do drugiej części mogli przejść uczniowie, którzy osiągnęli minimum 33 punkty. Z naszej szkoły wzięli udział w konkursie następujący uczniowie: Konrad Dąbkowski IIM, Paweł Kowalczyk IIA oraz Piotr Wieczorek IIIM. Poziom trudności zagadnień części teoretycznej był bardzo wysoki. Do drugiego etapu spośród 22 zawodników przeszli tylko dwaj uczniowie z I LO oraz z III LO. Nasi uczniowie w części teoretycznej osiągnęli wysokie wyniki: 26, 24 i 23 punkty. Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy oraz profesjonalne książki związane z udzielaniem pierwszej pomocy.
Gratulujemy osiągniętych wyników oraz życzymy dalszych sukcesów i satysfakcji z pomocy drugiemu człowiekowi.

 

images/galerie/RKO19/mini/640_01.jpegimages/galerie/RKO19/mini/640_02.jpegimages/galerie/RKO19/mini/640_03.jpegimages/galerie/RKO19/mini/640_04.jpeg