czwartek, listopad 26, 2020

Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK

W dniu 30.11.2019 roku w Ostrołęckim Centrum Kultury odbyła się gala z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK.
Podczas uroczystości odczytano referat okolicznościowy z okazji 100 rocznicy powstania Polskiego Czerwonego Krzyża. Na spotkaniu wręczono medale oraz odznaczenia zasłużonym krwiodawcom oraz rozlosowano atrakcyjne nagrody. Na gali podsumowano też konkurs promujący ideę krwiodawstwa VIII edycję turnieju „Młoda krew ratuje życie”.
Młodzież Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 oddała największa ilość krwi-53,6 l i uzyskała I miejsce. W nagrodę otrzymaliśmy piękny puchar oraz nagrody książkowe. Z okazji 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża nasza szkoła została odznaczona medalem w dowód uznania za wieloletnie wsparcie Polskiego Czerwonego Krzyża.

Za szczególne zasługi na rzecz oświaty i wychowania Minister Edukacji odznaczył ponadto Bożenę Gruszkę-Leszczyńską medalem Komisji Edukacji Narodowej. Oprawę muzyczną uroczystości przygotowała młodzież z I LO w Ostrołęce.
Serdecznie gratulujemy młodzieży uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów i radości z dawania „cząstki” siebie innym, potrzebującym ludziom. Dyrekcji Szkoły, wychowawcom i wszystkim nauczycielom dziękuję za wsparcie i zaangażowanie w promowanie krwiodawstwa w naszej szkole

images/galerie/Mloda_krew/640_001.jpgimages/galerie/Mloda_krew/640_002.jpgimages/galerie/Mloda_krew/640_003.jpgimages/galerie/Mloda_krew/640_004.jpgimages/galerie/Mloda_krew/640_005.jpgimages/galerie/Mloda_krew/640_006.jpg