czwartek, listopad 26, 2020

Wycieczka do Poznania

W dniach 5-6 kwietnia 2013 r. odbyła się szkolna wycieczka do Poznania, której głównym celem były targi Motor Show. Na starcie mimo wczesnej pory stawili się punktualnie wszyscy uczestnicy i w doskonałych nastrojach wyruszyliśmy w długą podróż. Pierwszym przystankiem była podpoznańska Nekla i wytwórnia sprzętu elektroinstalacyjnego KOS, z którą szkoła od lat utrzymuje kontakty. Uczestnicy mieli możliwość prześledzić cały proces produkcyjny zakładu począwszy od granulatów tworzyw sztucznych aż po końcowe wyroby, zapytać o szczegóły techniczne produkcji i asortyment wyrobów. Na koniec każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy upominek od firmy.
Po przyjeździe do Poznania i obiedzie wyruszyliśmy „na miasto”. Zahaczając o galerię Stary Browar dotarliśmy na poznańską starówkę, która jest wspaniałą pozostałością po dawnej świetności miasta i pozwala poczuć jego średniowieczną atmosferę. Na starym rynku, pełnym kolorowych kamienic szczególna uwagę zwraca renesansowy Ratusz wraz ze słynnymi poznańskimi koziołkami, które są symbolem miasta oraz cztery okazałe fontanny, tworzące niepowtarzalny klimat tego miejsca.

Wieczorem czekała nas kolejna atrakcja – kompleks basenów Termy Maltańskie, w których  wykorzystano pochodząca z pobliskiego odwiertu wodę termalną. Pobierana z głębokości ponad 1 300 metrów solanka o temperaturze prawie 40°C i niskiej mineralizacji doskonale nadaje się do celów rekreacyjnych i leczniczych. Przez blisko 3 godziny zażywaliśmy kąpieli i korzystaliśmy ze wszystkich atrakcji tego parku wodnego. A było tego naprawdę mnóstwo. Napierające fale, zakręcone zjazdy czy relaksujące działanie ciepłej wody było znakomitym ukoronowaniem długiego dnia i pomogło błyskawicznie zasnąć w przyzwoitych warunkach schroniska młodzieżowego.
Sobota to dzień poświęcony targom motoryzacji i lotnictwa. Kolejna ich edycja zgromadziła 86 tyś miłośników motoryzacji, co czyni je największymi w tej części Europy. Była to rzadka okazja do zobaczenia najpiękniejszych i najdroższych pojazdów w jednym miejscu. Można było poznać ich szczegóły techniczne, zasiąść za „sterami” czy zrobić pamiątkowe zdjęcia z pięknymi hostessami. Ogromne stoiska importerów aut wraz z całą aktualną ofertą, najnowsze luksusowe samochody, piękne motocykle, wspaniałe pojazdy zabytkowe, fantastyczne, mało u nas popularne kampery i niesamowite śmigłowce czy szybowce powodowały, że każdy zwiedzający znalazł coś dla siebie i czas przeznaczony na zwiedzanie minął błyskawicznie.
Kierownikiem wycieczki był pan Leszek Szymaniewski, swą pomocą w sprawnej organizacji i przeprowadzeniu wycieczki służyli panowie v-ce dyrektor Cezary Pilcicki, Grzegorz Gałka, Marcin Kossakowski i Jarosław Zyśk.

Tekst: Grzegorz Gałka